Kuntavaalit lähestyvät

Hei luonnonsuojelijat

Tässä hieman vaaleihin liittyvää materiaalia.

Kuntien tehtävät muuttuvat aluehallintouudistuksen myötä. Ympäristöasioiden, kuten kaavoituksen, ilmasto- ja energiaratkaisujen, ympäristökasvatuksen ja julkisten hankintojen, merkitys kasvaa kunnan päätöksenteossa”, sanoo erityisasiantuntija Tapani Veistola Luonnonsuojeluliitosta.

Luonnonsuojeluliiton kuntavaaliasiaa:

Kuntavaalit 2017

Ja Luonnonsuojelija-lehden kuntavaaliasiaa:

Kunnilla-ratkaisun-avaimet

Terveisin Sakari Savolainen
RSLY:n varapuheenjohtaja

Kuntavaalit lähestyvät

Kuntavaalit lähestyvät

Subscribe / Share

Article by Luonnonsuojeluyhdistys

Riihimäen seudun luonnonsuojeluyhdistys

Yksi kommentti

  1. MarjaLukkaroinen sanoo:

    Yhdistyksen sivuja voi mainostaa/ informoida paikallislehdessä esim hallituksen kokousilmoituksen yhteydessä. Näin saisi lisää lukijoita.
    Sivulla oli paljon hyviä kannanottoja
    En löytänyt mitään yhdistyksen pj kuntavaalirhdokkaasta, Harrista

RIIHIMÄEN SEUDUN LUONNONSUOJELUYHDISTYS on Suomen luonnonsuojeluliiton paikallisyhdistys ja kuuluu Uudenmaan piiriin. Yhdistys toimii Riihimäellä ja Hausjärvellä. >>Jäsenkirjeet >>Toimintasuunnitelma 2016 >>Säännöt

Arkisto